Jak hodować krewetki w domu w dużym zbiorniku

Jeśli jesteś kimś, kto uwielbia utrzymywać ryby domowe i ryby w swoim akwarium, to musisz wiedzieć, że nie jest to łatwe zadanie. Musisz zachować wiele ryb i trzeba je karmić, oczyścić akwarium i utrzymać jakość wody.

Ale jeśli chcesz podnieść dużą liczbę ryb w dużym zbiorniku, to nie jest możliwe. Musisz zachować duży zbiornik i utrzymanie będzie trudne.

Ale teraz, nie musisz się martwić, ponieważ istnieją pewne sposoby, dzięki którym można uprawiać dużą liczbę ryb w małym zbiorniku.

1. Użyj filtra gąbkowego

Gąbki są najlepszą i niedrogą opcją dla utrzymania ryb, ponieważ pomoże to w filtrowaniu wody. Musisz utrzymać go w czystości, a jakość wody będzie utrzymywana w lepszy sposób.

2. Dodaj filtr gąbkowy do dużego zbiornika

Nie jest możliwe, aby utrzymać duży zbiornik bez filtra gąbkowego. Filtry gąbkowe pomogą oczyścić wodę, a także pomoże to w utrzymaniu czystości wody.

3. Używaj kamieni powietrznych

Kamienie powietrzne są bardzo pomocne w utrzymaniu czystości wody. Ponieważ jest to tanie, nie wypali dziury w kieszeni. Będzie również utrzymywać wodę w czystości.

4. Kup grzałkę do akwarium

Grzałki są jedną z najlepszych rzeczy dla akwarium, ponieważ pomoże utrzymać ciepłą wodę. Jest to jedna z najlepszych metod, aby zapobiec zamarzaniu wody.

5. Ustawić grzałkę do akwarium

Musisz utrzymać temperaturę wody 70° F dla akwarium. Możesz użyć grzałki akwariowej, aby utrzymać ciepłą wodę.

6. Dodaj żywe rośliny do swojego zbiornika

Żywe rośliny są najlepszą rzeczą dla ryb i akwarium, ponieważ będą utrzymywać wodę w czystości, a także pomogą stworzyć naturalne środowisko.

7. Dodaj piasek do swojego zbiornika

Dodanie piasku do zbiornika pomoże zwiększyć jakość wody, ponieważ będzie absorbować tlen. Piasek pomoże również zapewnić naturalne środowisko dla ryb.

8. Utrzymuj stałą temperaturę w akwarium

Temperatura akwarium powinna być utrzymywana w zakresie od 75 do 80° F. Jeśli chcesz utrzymać temperaturę wody, możesz użyć grzałki akwariowej.

9. Użyj pompy wodnej

Pompy wodne pomogą utrzymać wodę w czystości, a także utrzymają ciśnienie wody w akwarium.

10. Czyść zbiornik regularnie

Musisz utrzymać zbiornik w czystości od czasu do czasu. To pomoże utrzymać wodę w czystości i będzie również utrzymać pH wody w dobrym poziomie.

Wnioski:

Wszystkie te metody są bardzo korzystne, jeśli chcesz podnieść dużą liczbę ryb w dużym zbiorniku. Wszystkie metody są łatwe i proste, ale trzeba przestrzegać metody w odpowiedni sposób.