Porady dotyczące diety psa po wycięciu pęcherzyka żółciowego

Pęcherzyk żółciowy jest małym organem znajdującym się w brzuchu, który pomaga w trawieniu. Przechowuje on żółć i pomaga w trawieniu pokarmu. Istnieją dwa rodzaje kamieni żółciowych tj. cholesterol i bilirubina. Cholesterol jest jednym z głównych składników żółci. Kiedy pęcherzyk żółciowy jest uszkodzony z powodu pewnych problemów zdrowotnych, mogą się w nim rozwijać kamienie cholesterolowe.

Po zabiegu pies musi odpowiednio zadbać o swoją dietę. Dieta, która jest zalecana dla psów po operacji, różni się dość znacznie od normalnej diety. W ciągu pierwszych trzech dni po operacji dieta psa jest ograniczona do podstawowych pokarmów. Dzieje się tak dlatego, że żołądek psa nie będzie w stanie dobrze strawić pokarmu. Zaleca się więc karmienie psa gotowanym ryżem i gotowanymi warzywami.

W kolejnej fazie rekonwalescencji pies będzie karmiony specjalną dietą. Nazywa się to “dietą trzustkową”. W tej diecie, będziesz karmić psa na gotowanych jaj, warzyw, mięsa, wątroby i innych białek. Możesz również karmić psa zwykłym gotowanym ryżem, gotowanymi warzywami i wątróbką z kurczaka.

Gdy pies całkowicie wyzdrowieje, możesz zacząć karmić go zwykłą dietą. W tej fazie możesz karmić psa dowolnym rodzajem jedzenia, które lubisz. Możesz go karmić gotowanym mięsem i warzywami.

Wnioski:

Zgodnie z zaleceniami, po operacji możesz karmić psa specjalną dietą. Jeśli będziesz go karmić wyżej wymienioną dietą, wtedy będzie mógł szybko wrócić do zdrowia. Po operacji dieta psa będzie się różniła od normalnej diety. Dieta, która jest zalecana po operacji jest znana jako “dieta trzustkowa”. Można karmić psa gotowanym mięsem i warzywami.