10 Najlepsza karma dla młodych kotów

Koty są szczególnym rodzajem zwierząt i są bardzo czułe wobec ludzi. Są to najlepsze zwierzęta domowe, jeśli nie masz dziecka i są również bardzo przyjazne.

Ale jeśli chodzi o nawyki żywieniowe, koty nie są tak przyjazne. Koty nie lubią jeść niczego, co nie jest ich ulubionym. Nie lubią też jeść owoców i warzyw.

Nie są jak psy, które uwielbiają jeść każdy rodzaj jedzenia. Koty jedzą tylko jeden rodzaj pokarmu i jest to ryba.

Istnieje wiele pokarmów dostępnych dla kotów, ale ważne jest, aby wiedzieć, które jedzenie jest najlepsze. Oto 10 najlepszych pokarmów dla młodych kotów.

Karma dla kotów rosnących

Koty rosną w bardzo szybkim tempie i dlatego bardzo ważne jest, aby karmić je odpowiednim jedzeniem. Jeśli będziesz je karmić odpowiednim jedzeniem to będą rosły w normalnym tempie.

Należy podawać im pokarm, który jest bogaty w białko. Jest to również konieczne, aby karmić je żywności, która zawiera błonnik, jak to pomoże w trawieniu i będzie to również zrobić stolec miękki i lekki.

Trzeba je karmić jedzeniem, które jest wolne od dodatków i konserwantów. Składniki, których należy unikać to kurczak i wołowina, ponieważ mogą one powodować biegunkę i inne problemy zdrowotne.

Karma dla kota w ciąży

Kotki w ciąży są bardzo wrażliwe i jeśli karmisz je niewłaściwą karmą to może to być niebezpieczne. Istnieje wiele składników, które są szkodliwe dla ciężarnych kotów i jeśli nie wiesz, to musisz ich unikać.

Musisz karmić je pokarmem, który jest dla nich odpowiedni. Zaleca się karmić je pokarmem o niskiej zawartości tłuszczu, a także sugeruje się karmić je pokarmem o niskiej zawartości sodu.

Karma dla starych kotów

Koty są bardzo zdrowymi zwierzętami i jeśli karmisz je odpowiednim jedzeniem, wtedy będą żyły przez długi czas. Ale bardzo ważne jest, aby wiedzieć, że będą one jeść jedzenie tylko raz dziennie, ponieważ nie będą jeść żywności w nocy.

Musisz karmić ich żywności, która jest niska w tłuszczu i to jest również sugerowane, aby karmić je żywności, która jest wysoka w witaminy. Pomoże im to zachować zdrowie, a także sprawi, że ich sierść będzie lśnić.

Karma dla kotów chorych

Jeśli twój kot jest chory, to bardzo istotne jest, aby karmić go najlepszą żywnością, ponieważ sprawi, że będzie silny. Jeśli Twój kot cierpi na artretyzm lub inną chorobę to musi jeść karmę, która wzmocni jego kości, a także sprawi, że będzie zdrowy.

Wnioski:

Wszyscy kochamy koty i są one najlepszymi zwierzętami domowymi. Ale jest to bardzo istotne, aby wiedzieć, że nie lubią jeść niczego, co nie jest ich ulubionym. Musimy więc karmić je odpowiednim jedzeniem.