12 rodzajów gryzoni

Gryzonie to gryzonie, ale nie ogranicza się to do myszy czy szczurów. Istnieje wiele rodzajów gryzoni, które są dostępne na rynku. Różnią się one wielkością, kształtem i wyglądem. Są one najczęściej klasyfikowane według ich diety i siedliska. Tak więc, tutaj wymieniłem 12 rodzajów gryzoni.

Moles

Są to małe gryzonie o długości ciała od 12 do 15 centymetrów. Stworzenia te mają brązowe futro z długim ogonem. Żyją pod ziemią i żywią się korzeniami i owadami.

Szynszyle

Najpopularniejsze gryzonie domowe, występują w górach i lasach Ameryki Południowej. Jedzą owoce, kwiaty, liście i nasiona. Szynszyle są znane jako najbardziej czułe zwierzęta domowe.

Wiewiórki

Są powszechne w Ameryce Północnej i Europie. Zwierzęta te nazywane są wiewiórkami. Są średniej wielkości i mają brązowy kolor.

Króliki

Są to małe ssaki o długości ciała od 8 do 10 cali. Pochodzą z Europy, Azji, Afryki i Australii. Występują głównie na łąkach, w dżungli, lasach i na polach uprawnych.

Gerbile

Są to najbardziej rozpowszechnione gryzonie. Pochodzą ze wschodniego regionu Morza Śródziemnego. Gerbile mają długość ciała od 10 do 18 cali.

Świstaki kieszonkowe

Występują w południowo-zachodnich Stanach Zjednoczonych. Są one również nazywane jako szczury drzewne.

Piżmaki

Piżmaki występują we wschodnich częściach Ameryki Północnej. Mają długi pysk i są koloru brązowego.

Myszy jelenie

Myszy jelenie to małe gryzonie o długości ciała od 15 do 17 cali. Pochodzą ze wschodnich i środkowych regionów Ameryki Północnej.

Myszy kieszonkowe

Myszy kieszonkowe pochodzą z Ameryki Południowej. Są one uważane za najbardziej urocze gryzonie.

Oposy

Oposy występują w południowej części Stanów Zjednoczonych. Są małe i futrzaste.

Piki

Piki to małe zwierzęta o długości ciała od 20 do 30 cali. Żyją w regionie Himalajów.

Wnioski:

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tych zwierzętach to możesz odwiedzić stronę National Wildlife Federation.