Dieta na chorą wątrobę

Wiadomo, że psy są jednymi z najbardziej lojalnych i czułych zwierząt na świecie. Związek między człowiekiem a jego psem jest niezwykle wyjątkowy.

Dieta dla chorej wątroby u psa

Pies jest członkiem rodziny i jeśli pies zachoruje, to jest to dla nas bardzo smutne. Nasze serce wędruje do właściciela psa, który musi zmierzyć się z chorobą.

Pies staje się bardzo chory, gdy ma zaburzenia pracy wątroby. Zdarza się, że wątroba nie spełnia swoich normalnych funkcji i staje się chora. Choroba może być spowodowana spożyciem niektórych artykułów spożywczych, leków i toksyn.

Do objawów chorej wątroby należą:

Letarg

Utrata apetytu

Nagła utrata wagi

Wymioty

Biegunka

Gorączka

Żółtaczka

Kaszel

Drżenia

Słabość

Nagłe wymioty

Czym karmić psa?

Musisz wiedzieć, że karmienie psa jest jedną z najważniejszych rzeczy, które musisz zrobić dla niego. Oto niektóre z istotnych rzeczy, które musisz karmić swojego psa.

1. Mięso

Jeśli karmisz swojego psa mięsem, wtedy da mu to dobrą ilość białka. To pomoże zbudować jego mięśnie i kości.

2. Węglowodany

Jeśli karmisz swojego psa węglowodany, to pomoże zbudować energię w jego ciele.

3. Warzywa

Jeśli karmisz swojego psa warzywami, wtedy pomoże to utrzymać go w zdrowiu i kondycji. Pomoże to również w utrzymaniu układu trawiennego.

4. Witaminy

Jeśli karmisz swojego psa suplementami witaminowymi, wtedy pomoże to uczynić go zdrowym. Będzie również zapobiegać powstawaniu niektórych chorób.

5. Kości

Jeśli karmisz swojego psa kośćmi, wtedy pomoże to zbudować siłę jego kości. To również utrzyma go w dobrej kondycji i zdrowiu.

6. Owoce

Jeśli karmisz swojego psa owocami, wtedy pomoże to utrzymać go w zdrowiu i kondycji. Pomoże to również utrzymać poziom cukru we krwi.

7. Miód

Jeśli karmisz swojego psa miodem, wtedy pomoże to kontrolować poziom cukru we krwi.

Wnioski:

Karmienie psa odpowiednim jedzeniem jest bardzo ważne. Pomoże to Twojemu psu pozostać zdrowym i sprawnym. Tak więc, upewnij się, że karmisz go najlepszym z pokarmów.