Najlepsza karma dla psów w ciąży

Czy kiedykolwiek myślałeś o tym, jaki rodzaj żywności jest odpowiedni dla twojego ciężarnego psa? Jeśli masz psa to musisz wiedzieć, że psy są naszymi ukochanymi zwierzętami i odgrywają ważną rolę w naszym życiu.

Są jak nasze dzieci i nie możemy pozwolić im żyć bez nas. Jeśli więc masz psa w ciąży to musisz się martwić o jego dietę.

Istnieje tak wiele karm dla psów dostępnych na rynku, że może to być mylące dla Ciebie, aby wybrać odpowiedni. Oto kilka ważnych rzeczy, które musisz wiedzieć przed zakupem karmy dla psów.

Wybór diety dla psa w ciąży

Kiedy planujesz kupić dietę dla swojego psa w ciąży, to są pewne pytania, które przychodzą do głowy, takie jak, która dieta jest odpowiednia dla psa w ciąży, co to jest właściwa dieta dla psa w ciąży, co to jest najlepsza dieta dla psa w ciąży i lista idzie dalej.

Bardzo istotne jest, aby wiedzieć, że każdy pies w ciąży jest inny i ma swoje własne wymagania. Karma, którą karmisz swojego psa, będzie zależała od jego wieku, rasy, wagi i stanu zdrowia.

Możesz sprawdzić składniki obecnej diety swojego psa, patrząc na etykietę. Wiele osób po prostu karmi swojego psa tym samym jedzeniem, które sami jedzą. Nie jest to dobry pomysł, ponieważ nie jest to pożywne dla Twojego psa.

Dlatego trzeba dbać o odżywianie psa, zmieniając dietę w zależności od kondycji ciała psa i ciąży.

Różne rodzaje karmy dla psów

Szczenięta potrzebują szczególnej diety, aby być zdrowe i silne. Potrzebują diety, która jest bogata w składniki odżywcze. Dlatego należy koniecznie zmienić dietę szczeniaka, gdy osiągnie on wiek 6 miesięcy.

Psy, które mają nadwagę, powinny być karmione dietą o wysokiej zawartości białka. Karma powinna mieć wysoką zawartość tłuszczu, zwłaszcza kwasów tłuszczowych omega 3. Zawartość tłuszczu powinna wynosić co najmniej 14 procent, a białka co najmniej 25 procent.

Jeśli karmisz psa surowym mięsem, to musisz upewnić się, że mięso jest wolne od hormonów i antybiotyków.

Ciąża i laktacja

Wiele psów zachodzi w ciążę w wieku od trzech do pięciu lat. Jeśli planujesz karmić psa karmą dla psów w ciąży, wtedy musisz upewnić się, że jest ona dobra dla matki i szczeniąt.

Jeśli chodzi o dietę, to trzeba się upewnić, że jest ona odpowiednia dla matki i szczeniąt. Nie powinieneś karmić psa tym samym jedzeniem, co ty.

Pies, który jest w ciąży będzie miał inną dietę niż normalna. Tak więc, jeśli karmisz swojego psa karmą dla psów w ciąży, wtedy sprawi, że twój pies będzie słaby i będzie to miało wpływ na jego zdrowie.

Wnioski:

Najlepszą rzeczą do karmienia psa jest karma dla psów, która jest pożywna. Jednak nie możesz sprawić, że pies będzie przestrzegał twojej diety.

Tak więc, jeśli chcesz, aby twój pies był zdrowy i silny, to powinieneś zmienić