Koty norweskie leśne – najlepsza rasa kotów

Czy szukasz nowej rasy kotów? Jeśli tak, to koty norweskie leśne mogą być Twoim idealnym wyborem. Te urocze koty są idealnym wyborem dla Ciebie i Twojej rodziny. Są przyjazne i niezależne. Nie potrzebują wiele opieki, ale wymagają regularnej uwagi.

Czym są koty norweskie leśne?

Te piękne koty powstały w Norwegii w latach 60. ubiegłego wieku poprzez skrzyżowanie kota norweskiego leśnego i brytyjskiego krótkowłosego. Koty te powstały w wyniku kojarzenia kota norweskiego leśnego z kotem brytyjskim krótkowłosym.

Wygląd

Koty norweskie leśne mają typowy koci wygląd średniej długości okrywy włosowej. Mają okrągłe twarze, duże uszy i ciemne oczy. Koty te są w większości białe, mają też czarne i opalone plamy.

Temperament

Koty te są bardzo przyjazne i czułe. Są figlarne, aktywne i zabawne. Uwielbiają się bawić i zawsze będą starały się wejść w interakcję z Tobą. Będą również próbować zaprzyjaźnić się z tobą i innymi zwierzętami domowymi.

Zdrowie

Główne problemy zdrowotne tych kotów to cukrzyca, problemy z nerkami, choroby serca i epilepsja. Kot norweski leśny jest bardzo zdrowym kotem i ma niskie ryzyko wystąpienia jakichkolwiek problemów zdrowotnych.

Długość życia

Koty te żyją do 12-14 lat. Jeśli wybierzesz odpowiednie jedzenie i odpowiednie środowisko, te koty mogą żyć dłużej.

Historia

Te koty zostały po raz pierwszy wyhodowane w latach 60. i nadal są dostępne. Jednak po raz pierwszy zostały zarejestrowane w roku 1983.

Wnioski:

Te koty są bardzo przyjazne i niezależne. Jeśli zdecydujesz się na posiadanie tych kotów, wtedy będziesz zaskoczony, aby zobaczyć uroczą i przyjazną osobowość tych kotów. Koty te są bardzo kochające i czułe. Jeśli szukasz rasy kota, która sprawi, że poczujesz się wyjątkowo, to kot norweski leśny jest dla Ciebie najlepszą opcją.