Top 5 sekretów szkolenia psów, które sprawią, że twój pies będzie trenował jak Pro

Czy kiedykolwiek słyszałeś o sekretach szkolenia psów? Większość ludzi nie wie, jak trenować swoje psy. Po prostu śledzą programy szkoleniowe, które ich trenerzy dostarczyli dla nich, ale to podejście jest bardzo złe.

Szkolenie psa nie jest łatwym zadaniem; wymaga wiele cierpliwości i dużo czasu. Nawet jeśli stosujesz właściwe i skuteczne metody, nie możesz oczekiwać takich samych rezultatów. Jest wiele czynników, które wchodzą w grę podczas szkolenia psa.

Opowiem Ci o kilku najważniejszych wskazówkach, które powinieneś stosować, aby odnieść sukces w szkoleniu psa.

Przede wszystkim musisz zdecydować, jaki rodzaj psa masz i czy chcesz samca czy samicę. Typ psa, który masz, jest najważniejszą rzeczą. Lepiej jest mieć młodego psa, a nie starego.

Drugą rzeczą jest twój poziom doświadczenia. Nigdy nie powinieneś szkolić szczeniaka, ponieważ szczeniak to małe dziecko, które nie jest wystarczająco odpowiedzialne.

Istnieje duża różnica między zachowaniem młodego psa a dorosłego. Młode psy są bardzo figlarne i pełne energii. Są bardziej przyjazne niż dorosłe psy i nie zawahają się cię polizać. Natomiast dorosłe psy będą ostrożne i nie będą tak figlarne.

Nie pozwalaj swojemu psu spać z Tobą. Psy to dzikie zwierzęta i nie będą czuły się komfortowo w tej sytuacji. Jeśli chcesz szkolić swojego psa, to musisz trzymać je w oddzielnym pokoju.

Musisz używać pozytywnych wzmocnień, gdy szkolisz swojego psa. Jest to najważniejsza metoda szkolenia. Lepiej jest nagradzać psa jedzeniem niż go karać.

Jeśli nie jesteś w stanie wyszkolić psa, to lepiej zostawić go w domu. Jeśli nie jesteś w stanie kontrolować swojego psa, to lepiej zostaw go w spokoju.

Podsumowując:

Bardzo ważne jest, abyś nie spieszył się z nauczaniem swojego psa. Należy uczyć psa w zależności od jego wieku. Ponadto, musisz przestrzegać regularnej rutyny w szkoleniu psa. Możesz poprosić swojego trenera o wskazówki i sztuczki, aby nauczyć swojego psa.