Jak utrzymać psa w zdrowiu zimą

Zima to sezon świąt, imprez, spotkań rodzinnych i uroczystości. Wszystkie te wydarzenia będą niepełne bez obecności ukochanego zwierzaka.

Sezon zimowy będzie kompletny tylko wtedy, gdy nie pozwolisz swojemu pupilowi wyjść na zewnątrz. W przypadku, gdy masz dużego psa lub bardzo aktywnego psa, to lepiej trzymać go w domu. Jeśli jednak pies jest trochę starszy to lepiej zabrać go do weterynarza na kontrolę.

Jeśli nie chcesz zabrać swojego psa do weterynarza, to możesz spróbować kilku z tych wskazówek.

Utrzymuj go w cieple

Utrzymywanie psa w cieple sprawi, że temperatura jego ciała pozostanie w normalnym zakresie. Ciepła woda może być używana jako substytut wody, aby utrzymać psa w cieple.

Unikaj tłustych potraw

Tłusta dieta może powodować pewne problemy zdrowotne u psów, takie jak choroby serca, wątroby i nerek. Dlatego unikaj tłustych artykułów spożywczych.

Unikaj alkoholu

Faktem jest, że psy uwielbiają pić alkohol, ale nadmierne picie alkoholu może prowadzić do problemów zdrowotnych u psów.

Unikaj zbyt dużej ilości soli

Twój pies potrzebuje zdrowej diety, ale nie jest dobrym pomysłem karmienie psa nadmiarem soli. Unikaj podawania psu zbyt dużej ilości soli.

Wnioski:

Powyższe wskazówki pomogą Ci utrzymać Twojego psa w zdrowiu podczas zimy. Nie wahaj się podzielić nimi ze swoimi bliskimi.