Wilcze rasy psów: Czym są?

Istnieje wiele psów na świecie, ale tylko kilka z nich jest znanych ze swojej inteligencji i innych atrybutów. Są one znane jako rasy psów wilków i są to najlepsi przyjaciele ludzi. Są to najbardziej lojalne i inteligentne rasy psów. Wilcze rasy psów są bardzo posłuszne, przyjazne i godne zaufania. Są bardzo inteligentne i dobrze wiedzą, co robić. Najczęstsze typy wilczych ras psów to Owczarek niemiecki, Akita, Rottweiler, Chow Chow, Dalmatyńczyk, Great Dane, Siberian Husky i Doberman.

Owczarek niemiecki

Owczarek niemiecki jest najbardziej rozpowszechnionym typem rasy psów wilczych. Nazwa tej rasy psów pochodzi z Niemiec i powstała przez skrzyżowanie owczarka niemieckiego z Retrieverem. Owczarek niemiecki jest rasą psów średniej wielkości, o wadze od 50 do 100 kg. Owczarek niemiecki jest psem bardzo inteligentnym i dobrym psem stróżującym.

Akita

Akita to najmniejsza ze wszystkich ras psów wilczurowatych, ważąca około 12 do 20 kg. Rasa pochodzi z Japonii i jest wykorzystywana głównie do stróżowania i polowania. Akita jest również znany jako Japanese Wolf Dog i ma spokojny temperament.

Rottweiler

Rottweilery to najbardziej lojalna i inteligentna rasa psów. Jest to jedna z najstarszych i znanych ras psów na świecie. Najczęstszym kolorem tej rasy psów jest ciemny brąz. Jest to najcięższa ze wszystkich ras psów wilczurów ważąca od 45 do 80 kg.

Chow Chow

Chow chow to jedyna azjatycka rasa psów, która należy do rasy psów wilczastych. Nazwa tej rasy psów wywodzi się z Chin. Ta rasa psów wykorzystywana jest głównie do stróżowania, polowania i pilnowania. Najczęstszym kolorem tej rasy psów jest czarny, brązowy i czerwony.

Great Dane

Great Danes to największe ze wszystkich ras psów wilczurów. Jest to średniej wielkości rasa psów, ważąca około 60 do 100 kg. Jest to niezwykle inteligentny i dobry pies stróżujący.

Siberian Husky

Siberian husky to duża rasa psów wilczych ważąca od 70 do 100 kg. Wywodzi się z Syberii i jest bardzo lojalny wobec swojego właściciela.

Doberman

Doberman to średniej wielkości rasa psów, ważąca około 65 do 90 kg. Nazwa tej rasy psów wywodzi się z Niemiec. Ta rasa psów ma spokojny temperament i jest najmądrzejsza ze wszystkich ras psów wilczurów.

Wnioski:

Wszystkie wyżej wymienione rasy psów charakteryzują się wysoką inteligencją i są doskonałym opiekunem. Mam nadzieję, że podobał Ci się ten post na temat “wilczych ras psów”. Podziel się swoimi poglądami na temat tych ras psów, komentując poniżej.